DİYANET UMRE 2018 BROŞÜRÜ

DİYANET UMRE 2018 BROŞÜRÜ

DİYANET UMRE 2018 BROŞÜRÜ

UMRE DÖNEMLERİ

1.Dönem: 01 Kasım 2017-15 Ocak 2018

2.Dönem: 15 Ocak-10 Şubat 2018

3.Dönem: 10 Şubat-15 Mart 2018

4.Dönem: 15 Mart-15 Mayıs 2018

5.Dönem: Ramazan ayı

Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 umre broşürüne göre;

* Önceki yıllarda olduğu gibi 2018 umre ücretlerinin de asgari seviyede tutulmasına özen gösterilecektir.

* 2018 umre mevsiminde, vatandaşlarımızın tercihleri de dikkate alınarak, aşağıda belirtilen konaklama türlerinde umre organizasyonu düzenlenmesi planlanmaktadır.

* Yürüme mesafeli oda tercihli konaklama türüne ait otellerin, Mekke’de Harem’e uzaklığı en fazla 1000 metre mesafededir. Servisli oda tercihli konaklama türüne ait oteller ise yürüme mesafesi dışında olduğundan ulaşım servislerle sağlanacaktır.

* Oda tercihli yürüme ve servisli konaklama türlerinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği tabldot usulü olacaktır. Ayrıca öğle için kumanya verilecektir. Otel konaklama türlerinde ise sabah kahvaltısı ve akşam yemeği açık büfe şeklinde planlanmaktadır.

* Umreye yönelik irşat, eğitim, seminer, uğurlama, karşılama, görevli istihdamı ve sağlık gibi alanlarda gerekli hizmetler verilecektir.

* Üniversite öğrencilerine yönelik umre turları düzenlenecektir.

* Kudüs bağlantısı umre ve Kudüs turları düzenlenecektir.

* Din hizmetleri sınıfında görev yapan personelden;

Aynı dönemde en az 30 kişilik grup oluşturanlardan tercihen görevlendirilecektir. Grup oluşturanlar, ayrı dönemlerde olmak kaydıyla en fazla 2. defa görevlendirilecektir. 40 kişilik grup oluşturanlara ise umre sezonunda bir defaya mahsus olmak üzere ayrıca bir umreci götürme hakkı verilecektir. Umre sezonu boyunca 30 kişiyi tamamlayanlar da tercihen görevlendirilecektir.

* Başkanlığımız ve TDV personelinden çalışanlar ve emekliler; başkanlığımızın organizasyonu ile umreye gitmek istemeleri halinde kendisi, eşi, çocukları, annesi, babası, kayınbabası ve kayınvalidesi için tercih etmiş oldukları umre programı ücreti üzerinden indirim yapılacaktır.

* Bayan vaizler ile Bayan Kuran kursu öğreticileri grup oluşturdukları takdirde ihtiyaç halinde kafilede bayan irşat görevlisi olarak da görevlendirilecektir.

* Umre organizasyonu düzenleyen seyahat acenteleri ile kişisel çıkar sağlayacak şekilde işbirliği yapan personel hakkında idari ve disiplin işlemi yapılacaktır. Bu itibarla;

Seyahat acentelerine umreci yönlendirme mukabilinde kişisel çıkar sağlamaya tevessül edilmemesi, bu türden ilişkisi tespit edilenlere idari ve disiplin işlemi yapılacağının personele yazılı olarak tebliğ edilmesi.

Benzer Konular: