UMRE İÇİN MUVAFAKATNAME NASIL ALINIR

UMRE İÇİN MUVAFAKATNAME NASIL ALINIR

UMRE İÇİN MUVAFAKATNAME NASIL ALINIR

2018 / 2019 sezonu yeni umre yönetmelikleri ve umre için Muvafakat name alınması.

UMRE VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

  • Geçerlilik süresi en az 1 yıl olan çipli pasaport
  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralı nüfus cüzdanı, her iki yön fotokopisi
  • Arka fon beyaz olacak şekilde 2 adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık ocaklarında ücretsiz yapılabilen, Menenjit aşısı kartı
  • Eşi ile beraber gitmek isteyenlerin eğer eşi 45 yaş altında ise, nüfus müdürlüğünden alınmış, eşi ile kendisini gösteren v. nüfus kayıt örneğinin aslı ve çocukları ile beraber gidenlerin, her bir çocuk için, nüfus müdürlüğünden alınmış v. nüfus kayıt örneği
  • 45 yaşın altında olup umreye gitmek isteyen bayanların, beraberlerinde birinci dereceden akraba yakını olmadan, Suudi Arabistan yasalarına göre kesin olarak umre yapamazlar.
  • 45 yaş altındaki bayanlar, babası, kayınbabası, 18 yaşından büyük erkek kardeşi, öz amcası ve öz dayısı ile umreye gidebilir. Bunlarla umreye gidebilmek için de bazı yapılması gereken işlemler bulunmaktadır.”Hanım, hanıma kesin olarak mahrem kabul edilmemektedir.” Bu yakın akrabalara noterden umre için Muvafakatname-Taahhütname ayrıca, nüfus müdürlüğünden her şahıs için, ayrı nüfus müdürlüğünden çıkartılmış, vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı gerekmektedir.
  • 18 yaş altında olup da anne ve babasız umreye gitmek isteyen çocuklar, yanlarında birinci dereceden akrabası olmadan Suudi Arabistan yasalarına göre kesin olarak umreye gidemezler. Hatta yanlarında bir yakını olsa dahi umre vizesi için garanti verilemez.
  • 18 yaştan küçük olan çocuklar için, noterden umre için Muvafakatname-Taahhütname ayrıca, nüfus müdürlüğünden her şahıs için ayrı olarak alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneklerinin asılları, hazır olarak bulundurulmalıdır. 45 yaşından büyük bir anne 18 yaşından küçük evladı için mahrem olamaz.

UMRE İÇİN MUVAFAKATNAME ÖRNEĞİ

Ben Ahmet yıldız eşim Ayşe Yıldız’ın UMRE amacı ile Suudi Arabistan’a ( Babası / Kayınbabası / Kayınbabası / Oğlu / Yeğeni / Amcası / Dayısı) Mehmet Kaya ile gidip gelmesine muvafakat ediyorum.

UMRE İÇİN TAAHHÜTNAME ÖRNEĞİ

Ben Ömer Kara ( Annem / Halam / Teyzem / Yeğenim / Kayınvalidem / Gelinim) Hatice Kaya’yı beraberimde UMRE amacı ile Suudi Arabistan’a götürüp getireceğime ve her türlü masraflarını karşılayacağımı beyan ve taahhüt ederim.

Benzer Konular: