RAMAZAN SON 10 GÜN UMRE

RAMAZAN SON 10 GÜN UMRE

RAMAZAN SON 10 GÜN UMRE

2019 Ramazan umre kayıtları başladı. Diyanet İşleri Başkanlığının Ramazan umresi turları için kayıtlar 5 Nisan’da sona erecek.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, 2019 ramazan ayı umre turları için başvuruların süresi 5 Nisan’da, Kudüs aktarmalı umre turunun başvuru süresi 12 Nisan’da sona erecek. Umre turlarına katılmak isteyenler, Başkanlığın internet sitesinden inceleyebilecekleri programlar dâhilinde ilgili bankalara ücretini yatırarak, il ve ilçe müftülükleri aracılığıyla kayıtlarını yaptırabilecek.

TUR PROGRAMI

1.GÜN: MEDİNE; Seyahat evraklarının teslimi, bilgilendirme ve pasaport işlemleri ardından havayolları ile Medine’ye gidilir. Otelde oda dağılımı yapılır ve dinlenilir. Belirlenen saatte otel lobisinde buluşulur ve toplu olarak Peygamber Efendimiz selamlanır. Dua edilir ve çevre tanıtımı yapılır.

2.GÜN: İbadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest gündür.

3.GÜN: Sabah namazı sonrası erkekler, Cennet-ül baki önünde buluşarak kabristan, Mescid-i Nebevi ve Peygamber Efendimiz’in(s.a.v) kabirleri ziyaret ederler.

Medine civarında bulunan Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit, hendek harbinin olduğu mahal ve Kuba Mescidi’ne ziyaret yapılır. Hanımlar ise Mescid ve Kuba Mescidine ziyarete giderler.

4.GÜN: İbadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest gün.

5.GÜN: İbadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest gün.

6.GÜN: İbadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest gün.

7.GÜN: İbadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest gün.

8.GÜN: İbadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest gün.

9.GÜN: MEKKE; Sabah namazı ardından ziyaretler için hareket edilir. Mekke civarında bulunan Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama mahalleri, Nur Dağı, Cennetül-Mualla Kabristanı, Cin Mescidi ve Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in doğduğu evin bulunduğu yere ziyarete gidilir.

10.GÜN: İbadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest gün.

11.GÜN: İbadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest gün.

12.GÜN: İbadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest gün.

13.GÜN: İbadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest gün.

14.GÜN: İbadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest gün.

15.GÜN: MEKKE- CİDDE-İSTANBUL; Sabah namazı ardından ziyaretler için hareket edilir. Mekke civarında bulunan bölgelerin ve Peygamber Efendimizin(s.a.v) doğduğu evin bulunduğu yere ziyarete gidilir. İsteyenler 2. umre yapma imkânı bulurlar. Havayolu ile Türkiye’ye dönüş hazırlığı yapılır.

Benzer Konular: