Taksitli Umre Fiyatları 2018

Taksitli Umre Fiyatları 2018

TAKSİTLİ UMRE FİYATLARI 2018

TAKSİT İMKÂNI

Diyanet İşleri Başkanlığı umre programı kapsamında kutsal topraklara gitmek isteyenlere sunacağı taksit imkânı için ilk protokolü imzaladı.

Edinilen bilgiye göre, daha önce sadece özel şirketlerde olan taksit imkânını bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı da sağlayacak.”Umre Finansmanı Kampanyası” kapsamında ilk protokol Albaraka Türk Katılım Bankası ile imzalandı.

Buna göre, bu yıl umreye gitmek isteyen vatandaşlar, ödemelerini fark alınmadan 4 veya 6 taksit imkânı sağlanacak.

Umreye gitmek isteyenler kendilerine uygun umre programını belirleyip ilgili bankaya ücretini peşin veya taksitli yatırdıktan sonra, kendisine en yakın müftülüğe giderek ya da http://hac.diyanet.gov.tr. Adresinden internet ortamında kayıt işlemini yaptırabilecek.

Protokol hakkında açıklama yapan Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Dursun Akgün,”Vatandaşlarımız bu imzalanan protokol çerçevesinde Albaraka Türk’ün her hangi bir şubesine giderek işlemlerini gerçekleştirecek. Vatandaşlarımıza Türk Lirası üzerinden sabit 6 taksit imkânı sağlanacak.” dedi.

Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcısı Bülent Tapan ise imzalanan protokolle ilgili, vatandaşlardan umre parasının haricinde her hangi bir masraf, ücret ve komisyon alınmayacağını söyledi.

Tapan, kutsal topraklara gitmek için Albaraka Türk’ün taksit imkânından faydalanmak isteyen vatandaşların yapması gerekenleri şöyle sıraladı. “ Vatandaşlar her hangi bir şubemize nüfus cüzdanı, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından verilen umre programlarının dönemini, fiyatını ve konaklama tipini gösteren tur güvenlik kodu, gelir belgesi, serbest meslek sahibi kişiler ise vergi levhası, onaylı bilanço ve gelir tablosunu gösteren belgelerle gelecek. Burada kendisine tanımlanan hesap açılacak. İşlem anında söylenen taksit tutarlarını 6 kez giderek ödeme yapacak. Bu şekilde şubede bütün işlemler yapılabilecek.” dedi.

Denizli İl Müftüsü Mehmet Âşık, umre turlarının belirlendiğini, umre ücretlerini isteyen vatandaşların 6 taksit yatırma imkanı bulunduğunu belirten Müftü Aşık konuşmasını şöyle sürdürdü.”Albaraka Türk Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankasına 6 taksite kadar yatırma imkânı olacak. Taksitlerden her hangi bir ücret veya vade farkı alınmayacaktır.Umre turları hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin İl, ilçe Müftülükleri ile Din Görevlilerimizden ve hac.diyanet.gov.tr. İnternet adresinden alabilirler.” dedi.

Benzer Konular: