Zemzem Suyu Satış Noktaları

Alman ve Japon bilim adamları zemzem suyunun sırrını açıkladı.”Kutsal Su Zemzem / Zübeyde Su Yolu” belgeselinde konuşan Alman ve Japon bilim adamları zemzemle ilgili hayrete düşüren açıklamalarda bulundu. Zemzem ezan okunduğunda berraklaşıyor, çan çaldığında ise kararıyor.

Uzun yıllar zemzem suyu ve kristalleri üzerinde araştırma yapan bilim adamları kaynağın sırlarını çözmeye başladı. Alman bilim adamı Dr. Knut Pfeiffer, sular üzerine araştırma yaptığında bir miktar zemzem suyu bulmuş ve 35 dakika sonra rahatladığını hissetmiştir.

Araştırmayı ileri götüren Alman ilim adamı Dr. Pfeiffer, şaşırtan bir gerçekle karşılaşır. Zemzemin mayalama özelliği olduğunu, bir bardak zemzemin, bir kova şebeke suyunu temizler. Bu özellik bile enerji ve şifa kaynağı olduğunu tespit etmiştir.

Dr. Pfeiffer, “ Su her şart altında değişmiyor ama değiştiriyor. Çok acayip bir deney yaptım. Bir damla zemzem suyuna yüz damla normal su karıştırdım. Sonuçta gördüm ki suyun hepsi zemzeme dönüşmüş. Sonra bir damla zemzeme bin damla normal su karıştırdım. Ve yine gördüm ki hepsi zemzeme dönüşmüş. Bunun sebebi nedir, neden? Zemzem’de öyle bir enerji var ki başkasını değiştirir ama kendi değişmez.” diyor.

Zemzem üzerine yazdığı kitabı Japonya’da en çok satanlar arasına giren Dr. Emoto,”Zemzem, çevresinde cereyan eden bütün değişimleri hafızasına alıyor. Çok farklı yapısı var. Bu onu bütün dünyadaki elementlerin efendisi yapıyor. Müslümanların niçin hastaları tedavi etmek ümidiyle Kuran-ı Kerim’den sureler okunup, suya üflediğini daha iyi anlıyorum” ifadelerini kullanıyor.

Zemzem suyu ülkemizde, hemen bütün şehirlerde son zamanlarda büyük bir rağbet görüyor. Birçok marketlerde pet şişelerde satılmaktadır. Özellikle Ramazan ayında büyük bir rağbet görmektedir.

Edirne Selimiye Camisi yakınında hac malzemesi satan bir mağaza sahibi, 250 mili litrelik şişelenmiş zemzem suyunu 2 liradan satışa sunduklarını belirterek, kendilerine İstanbul’dan şişelenmiş halde toptancı aracılığıyla geldiğini belirtmiştir. Toptancımız İstanbul’dan koli ile getiriyor. 1,5 liradan gelişi var. 2 liradan satıyoruz. Toptancı buraya kadar getiriyor ve vatandaş da sorduğu için satıyoruz. Hastalara şifa olsun diye alanlar çoğunlukta, ben de gerçek zemzem olup olmadığından şüphelendim, ancak toptancının güvenli olması dolayısıyla satışa başladım. Şeklinde açıklıyor.

Benzer Konular: