UMRE TURİZM FİRMALARI

UMRE TURİZM FİRMALARI

UMRE TURİZM FİRMALARI

Umre kelimesi, ziyaret etmek anlamına gelmektedir. Dini bir terim olarak, belirli bir zamana bağlı olmaksızın ihrama girerek Kâbe’yi tavaf etmek, Safa ile Merve tepeleri arasında sa’y yapmak ve tıraş olarak ihramdan çıkmaktır.

Umrenin iki farzı vardır. Bunlardan ihram, şarttır. Tavaf ise rükündür. Vacipleri ise sa’y ile tıraş olup ihramdan çıkmaktır. Ömürde bir defa umre yapmak sünnettir. Umrenin birçok fazileti vardır.

“Yoluna gücü yetenlerin o evi haccetmesi, Allah’ın insanlar üzerindeki hakkıdır” ilahi sözlerinden dolayı hizmet eden umre turizm firmaları hayırlı işler yapmaktadır. Umre Turizm Firmaları hacıları bir müşteri olarak değil, Allah’ın misafiri olarak görmelidir. Hacı adaylarına gerekli itinayı göstermelidir.

Umre Turizm Firmaları eğitim seminerleri düzenleyerek sadece hacı adaylarına değil, hizmet personeline de eğitim verirler. Kutsal topraklardaki ibadetlerine Türkiye’de gerçekleştirilen eğitim seminerleri ile hazırlanarak kıymetli hacı adaylarını hac ibadetlerine hazırlarlar. İbadet için çıkılan bu kutsal yolculukta hocalar sohbet ve irşatları ile hacı adaylarını manevi olarak doyururlar ve grup hocaları da ibadet takip çetelesi ile bütün hacıların ibadetlerini takip ederler.

Umre Turizm Firmaları mahremiyete çok önem verirler. Otellerde yemekhane, lobi asansör ve servis araçlarını bay/ bayan olarak ayrı tutarlar. Hizmet politikalarından taviz vermeden misafirlerine doğru bilgiler vererek, başvuru yapılmasından itibaren bütün hac yolculuğu süresinde hacı adaylarını hiç yalnız bırakmazlar. Saygıdeğer hacı adayları hem Türkiye’de hem de Suudi Arabistan’da eğitimli personel ile güler yüzle karşılanır ve hizmette kusur olmamasına özen gösterirler. Belli günlerde, görevli personel tarafından hacı adaylarının odaları ziyaret edilir. Hal ve hatırları sorularak sağlıkları ve sıkıntıları konusunda bilgiler alınır.

Umre Turizm Firmaları kıymetli misafirlerine verdiği hizmetler kapsamında, standartlarından taviz vermemelidir. Hacı adayları için en uygun hac koşullarını sağlamak üzere çalışmalarını sürdürürler. Günümüz şartlarında yapılacak olan hizmetlerden taviz vermeden hac ücretlerinde indirim yapmak mümkün değildir. Yapılacak olan hizmetlerin hem kaliteli olması, hem de ucuz olması nasıl sağlanır. Ancak belli hizmetleri kısıtlamakla mümkündür. Bundan dolayı hacı adayları öncelikle, ücretle birlikte hizmet kalitesine önem vermelidir..

Benzer Konular: