Umre Programı

Umre Programı

UMRE PROGRAMI

Aşağıdaki program bir örnek programdır. Mekke ve Medine’de duruma göre, ziyaret günlerinde değişiklik olabilir.

7 GÜNLÜK UMRE SEYAHAT PROGRAMI

(3 Gün veya Gece Medine- 4 Gün veya Gece Mekke)

1.GÜN: İstanbul-Medine:

Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali önünde buluşulur. Bilet ve bagaj işlemlerinin arkasından Medine’ye gidilir. Medine’de otele transfer ve yerleşme yapılır. Otele yerleşmenin arkasından toplu olarak çevre tanıtımı yapılır. Ravza ve Cennet-ül Baki selamlanır.

2. GÜN: Medine:

Sabah namazından sonra erkek misafirler ile Cennet-ül Baki önünde buluşulur. Görevliler nezaretinde Kabristan ve Mescdi-i Nebevi içeriden tanıtılır. Peygamber Efendimiz (s.a.v) ve sahabe kabirleri ziyaret edilir. Hanımlar kahvaltıdan sonra otel lobisinde hanım görevli ile buluşarak Mescit ve Kabri saadet ziyaretleri yaparlar. Kahvaltı otelde verilir. Günün kalan kısmı serbest olarak geçirilir. Akşam yemeği otelde verilir.

3. GÜN: Medine:

Sabah namazından sonra otel lobisinde buluşulur ve ziyaretler için hareket edilir. Medine civarında bulunan Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit, Hendek savaşının yapıldığı mahal ve Kuba Mescidi’ne ziyarete gidilir. Sabah kahvaltısı otelde yapılır. Günün geri kalan kısmı serbest olarak geçirilir. Akşam yemeği otelde verilir.

4. GÜN: Medine-Mekke:

Sabah kahvaltısı otelde yapılır. El çantaları haricindeki bagajlar kapı önüne bırakılır. Öğle namazından sonra Mekke’ye hareket edilir. Yaklaşık olarak 5,5 saat süren bir yolculuktan sonra Mekke’deki otele varılır. Otele yerleştikten sonra toplu olarak görevliler nezaretinde çevre tanıtımı ve umrenin ifası yapılır. Akşam yemeği otelde verilir.

5. GÜN: Mekke:

Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği otelde yapılır. İbadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest olarak geçirilir.

6. GÜN: Mekke:

Sabah namazından sonra otel lobisinde buluşulur ve ziyaretler için hareket edilir. Mekke etrafında bulunan Sevr Dağı, Arafat, Muna, Müzdelife, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı

Cennet-ül Mualla Kabristanı, Cin Mescidi ve Peygamber Efendimizin (s.a.v) doğduğu evin bulunduğu yere ziyaret yapılır. Kahvaltı otelde verilir. Günün geri kalan kısmı ibadet ve Şahsi ihtiyaçlar için serbest olarak geçirilir. Akşam yemeği otelde verilir.

7. GÜN: Mekke:

Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği otelde verilir. İbadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest gündür.

8. GÜN: Mekke-Cidde-İstanbul:

Sabah kahvaltısı otelde verilir. Cidde havaalanına transfer yapılır. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra İstanbul’a dönülür.

Benzer Konular: