UMRE PROGRAM

UMRE PROGRAM

UMRE PROGRAMI ÖRNEĞİ

BİR HAFTALIK UMRE SEYAHAT PROGRAMI

(3 Gün Medine, 4 Gece Mekke, toplam 7 gece, 8 gün)

1. GÜN: İstanbul-Medine

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Vizyon Turizm kontuarı önünde buluşma sağlanır.. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Medine’ye uçuş yapılır. Medine oteline transfer ve yerleşme sağlanır. Otele yerleşmenin ardından toplu olarak çevre tanıtımı yapılır. Ravza ve Cennetül-Baki selamlanır.

2. GÜN: Medine

Sabah namazı müteakip erkek misafirler ile Cennetül-Baki önünde buluşarak, görevliler nezaretinde Kabristan ve Mescid-i Nebevi’nin içeriden tanıtılarak Peygamber Efendimizi ve Sahabi kabirleri ziyaret edilir. Hanımların kahvaltıdan sonra otel lobisinde hanım görevliler ile buluşarak Mescid ve Kabir Saadet ziyaretleri yaparlar. Kahvaltı otelde verilir Günün geri kalanı serbest. Akşam yemeği otelde verilir.

3. GÜN: Medine

Sabah namazının ardından otel lobisinde buluşma ve ziyaretler için hareket edilir. Medine civarında bulunan Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit, Hendek harbinin cereyan ettiği mahal ve Kuba Mescidine ziyaret turu yapılır. Kahvaltı dönüşte otelde verilir. Günün geri kalanı serbest olunur. Akşam yemeği otelde verilir.

4. GÜN: Medine-Mekke

Kahvaltı otelde verilir. El çantalarının dışındaki bagajların oda kapıları önüne bırakılır. Öğle namazının ardından Mekke’ye hareket edilir. Yaklaşık 5,5 saat süren bir yolculuğun ardından Mekke oteline varış. Otele yerleştikten sonra toplu olarak görevliler refakatinde çevre tanıtımı ve umrenin ifası. Akşam yemeği otelde verilir.

5. GÜN: Mekke

Kahvaltı ve akşam yemeği otelde verilir. İbadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest gün.

6. GÜN: Mekke

Sabah namazının ardından otel lobisinde buluşma ve ziyaretler için hareket. Mekke civarında bulunan Sevr dağı, Arafat, Müzdelife, Muna, Şeytan taşlama mahalleri, Nur dağı, Cennetül-Mualla Kabristanı, Cin Mescidi ve Peygamber Efendimizin doğduğu evin bulunduğu yere ziyaret turu yapılır. Kahvaltı dönüşte otelde verilir. Günün geri kalan bölümü ibadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest. Akşam yemeği otelde verilir.

7. GÜN: Mekke

Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği otelde verilir. İbadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest gün. El çantalarının dışındaki bagajların yatsı namazından sonra oda kapıları önüne bırakılır.

8.GÜN: Mekke- Cidde- İstanbul

Sabah kahvaltısı otelde verilir. Cidde Havalimanına transfer, Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra İstanbul’a uçuş yapılır.

Benzer Konular: