Umre Parası Hangi Bankaya

Umre Parası Hangi Bankaya

UMRE PARASI HANGİ BANKAYA

HAC BAŞVURULARI

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019 yılında il defa hacca gidecek olan vatandaşların ön başvuru kaydı başladı. Hac 2019 için ön başvurular başladı. Hac başvuru ücreti ne kadar oldu ve hangi bankaya yatırılacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019 yılında ilk defa hacca gidecek olanların hac başvuru alma işlemleri başladı. Öncelikle ilgili bankalara 20 TL hac ön başvuru işlemi yapılacak. Daha sonra online başvuru işlemi başlayacak. Hacı adayları 2019 yılı için hac başvurusunu il, ilçe müftülüklerine online olarak yapabilecek. Hac kuraları ise 2018 Cuma günü çekilecek.

Kayıt Tarihleri:

2019 yılında ilk defa hacca gitmek isteyenler, müracaatlarını 8-14 Aralık tarihlerinde belirlenen bankalara 20 TL kayıt ücretini yatırdıktan sonra www.hac.gov.tr adresinden elektronik ortamda veya il ve ilçe müftülüklerine form dilekçe ile hac başvurusu yaptırabilecek.

Hangi Bankaya Yatırılacak:

2019 yılında hacca gitmek için ilk defa kayıt yaptıracakların Diyanet’le anlaşmalı olan bankalara 20 TL ön kayıt ücretini yatırmaları gerekiyor. Diyanet İşleri Başkanlığı ile anlaşmalı bankalar; Albaraka Katılım Bankası, Halk Bankası, Kuveyt Türk, PTT, Türkiye Finans, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası.

Son Başvuru Tarihi:

Hacı adayları müracaatlarını 8-14 Aralık tarihlerinde belirlenen bankalara kayıt ücretlerini yatırdıktan sonra www.hac.gov.tr. adresinden elektronik ortamda veya il, ilçe müftülüklerine form dilekçe ile hac başvurusu yapabilecekler. Hacı adaylarının kuraya birlikte katılmak istediği kişi ya da kişiler varsa bunları bildirmeleri gerekir. Fiyat aralıklarını göz önünde bulundurarak oda tercihli veya otel konaklama türlerinden birini tercih edecekler. Bu aşamada yapılan tercihler bağlayıcı olduğu için daha sonra değişiklik yapılmasına müsaade edilmez.

Bu yıl hac kurasına katılıp da kurada kesin kayıt hakkı kazanamayan adayların kayıt yenileme işlemleri Diyanet İşleri Başkanlığı’nca yapılacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca kayıt işlemi yapılanlardan adres, konaklama türü, kura birlikteliği ve iletişim bilgileri hakkında değişiklik talebi olanlar, 14 Aralık tarihine kadar il müftülüklerine başvurarak değişiklik işlemlerini tamamlaması gereklidir. Bu tarihten sonra yapılacak olan başvuru işlemleri kabul edilmeyecektir.

Benzer Konular: