UMRE MALZEMELERİ NEREDEN ALINIR

UMRE MALZEMELERİ NEREDEN ALINIR

UMRE MALZEMELERİ NEREDEN ALINIR

Hac gibi belirli bir zamana bağlı kalmadan yapılan Kâbe ziyaretine umre denilmektedir. Hac yalnızca hac mevsiminde yapılır, umre ise her zaman yapılabilir. Sadece kurban bayramının arife günü ile bayramın ilk dört gününde yapılmaz. Umre ziyaretinin Ramazanda yapılması daha fazla tavsiye edilir. Umre ihrama girmek, Kâbe’yi tavaf etmek ve Safa ile Merve tepeleri arasında sa’y yaparak ve tıraş olarak ihramdan çıkılmasıyla tamamlanan bir ibadettir. Hac ibadetinde olduğu gibi Müzdelife’ye gitmek, Arafat’ta vakfe yapmak, şeytan taşlamak ve kurban kesmek yoktur. Ancak Hac ve Umre malzemeleri hususunda bir farklılık yoktur. Aynı malzemeler her iki ziyarette de birbirinin aynısıdır.

Umre malzemeleri nereden alınır. Bu soruya verilecek en uygun cevap, Türkiye’den almaktır. Umre malzemeleri elbette ki kutsal topraklardan da alınabilir. Kutsal topraklara yapılan bu ziyareti, alışverişe değil ibadete ayırmak en doğru seçenektir. Yabancı bir ülkede alışveriş yapmak da ayrı bir sıkıntı olur. Mağazaları dolaşmak, en uygun fiyatları bulmak ayrı bir sıkıntı olacaktır. Ayrıca satın alınan umre malzemelerinin kalitesinden de emin olunamaz. Dönüşte de bu malzemeleri gereksiz yere taşımak ayrı sorun olur.

Umre malzemelerini Türkiye’den, yola çıkmadan önce almak en doğru yaklaşım olur. Bu durum, çok sayıda avantaj sağlar. Öncelikle aranacak her ürünü tek bir mağazada bulmak zor olur. Gereksiz yere yorulmaya sebep olur. Bundan dolayı kişilerin içinde de şüphe oluşmaz. Bir sıkıntı olduğunda bunu çözmek kolay olur.

Umreye gidecek olanların öncelikle ciddi bir hazırlık yapmaları gerekiyor. Bu hazırlık çerçevesinde bazı malzemeleri önceden temin etmeleri büyük önem taşıyor.

Umre malzemelerinin nereden alınacağı ve hangi malzemelerin alınması akılları karıştırabilir.

Umre malzemeleri arasında, ibadeti gerçekleştirmek için temin edilecek malzemeler de vardır. Seccade ve tespih umre malzemeleri arasında unutulmaması gerekli olan malzemelerdir. Aynı zamanda başörtüsü, Şal ve takke gibi malzemeleri de almak gerekiyor. Bu ürünleri sunan internet siteleri bile vardır. Buralardan da temin etmek mümkündür. Dolayısıyla online alışveriş, umre malzemelerinin tedarikinde daha cazip bir seçenek olarak tercih edilebilir.

Benzer Konular: