Ucuz Umre

2016 yılı Ramazan umresi, 7 günlük, 12 günlük, 14 günlük, 20 günlük olarak Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı. Buna göre fiyatlar seçilen konaklama türlerine ve gün sayısına göre farklılık göstermektedir.

En ucuz umre turu 840 dolardan başlıyor olup, üst sınır ise seçilen konaklama türüne göre değişmektedir.

Umre turları diyanet işleri başkanlığı ve yetkili acenteler tarafından düzenlenmekte olup, fiyatlar da firmalara göre değişiklik olmaktadır. Ekonomik fiyatlar olduğu gibi konforlu otel fiyatları da vardır. Herkes bütçesine uygun olanı seçmeli, firmalar arasındaki rekabet durumunu iyice incelemelidir. Umre turlarında paket program ve taksitlendirme de yapılmaktadır.

DİYANETE MAHSUS HİZMETLER

  1. A) Eğitim ve irşat hizmetleri umre ibadetini bir manevi yenilik olarak görmek, yolcuların usulüne uygun ve bilinçli bir şekilde ibadetlerini yerine getirebilmeleri için umre yolcularına, yolculuk öncesi ve yolculuk esnasında eğitim, irşat ve bilgilendirme seminerleri verilir.
  1. B) Havaalanları ilgili hizmetlerde umre yolcularına yardım etmek ve en iyi hizmeti vermek için, gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki havaalanlarında gereken tedbirler alınır. Yolcular mümkün olduğu kadar kendilerine en yakın havaalanından kutsal topraklara uğurlanır. Yeterli sayıya ulaşılamadığı zaman uçulacak havaalanına intikalleri karayolu veya havayolu ile başkanlık tarafından karşılanır. Çok az da olsa bazen gidiş ve dönüşlerde uçakların iniş iznine bağlı olarak erteleme olabilmektedir.
  1. C) Sağlık ve yemek hizmetlerini, umre yolcularının ibadetlerini en güzel şekilde yerine getirebilmesi için gereken gayret gösterilmektedir. Sağlık ekipleri Mekke ve Medine’de hizmet vermektedir. Hastane gerektiren durumlarda tercümanlar aracılığıyla mahalli hastanelerden yararlanılmaktadır. Yolculara otellerinde sabah ve akşam olmak üzere iki öğün yemek hizmeti verilmektedir. Her umre yolcusunun 5 litre zemzem hakkı vardır.

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

  • Umreye gidecek kişinin tur tarihi itibariyle en az 1 yıl geçerli çipli pasaport.
  • T.C. kimlik numaralı, 1 adet nüfus cüzdanının fotokopisi.
  • Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf.
  • Menenjit aşı kartı.
  • 45 yaşın altında olup eşleriyle beraber gidecek bayanlardan, vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı.
  • 45 yaş altı bayanlar ile 18 yaşın altındaki erkeklerden, birinci derece akrabası ile gidecek olanlardan akrabalık belgesi.

Benzer Konular: