RÜYADA UMRE YOLCULUĞUNA HAZIRLANMAK

RÜYADA UMRE YOLCULUĞUNA HAZIRLANMAK

RÜYADA UMREYE GİTMEK

Rüyada umreye gitmek, çok hayırlı olan bir rüyadır. Rüyayı gören kişinin imanlı, güzel ahlaklı ve Allah’ın sevdiği kullarından biri olduğu olarak yorumlanır. İnsanın kazancına bir gram haram lokma girmemiştir. Allah’ın izni ile her işin üstesinden gelir ve bu çalışmaların karşılığını fazlasıyla elde eder. Rüyayı gören kişi, İslam’ın bütün gereklerini yerine getirerek sevaplarını artırır ve hayırlı işlere sebep olur.

RÜYADA UMREYE GİDECEĞİNİ GÖRMEK

Umreye gitmek demek, Allah’ın evi olan Kâbe’ye gitmektir. Allah’ın evine insanı, Allah çağırır ya da şeytan çağırır. Eğer kişi umreye gidip döndüğünde olumlu olarak değişiyor, iman, itikat ve ibadet konusunda daha hassas oluyor, giyimine, kuşamına dikkat ediyor ve her türlü gereksiz işlerden elini eteğini çekiyorsa bu kişi Allah(c.c) tarafından çağırılmıştır. Ancak, bu kişi umreden geldikten sonra helal ve harama dikkat etmiyorsa, hala dilini, adabını değiştirmiyorsa, ağzından küfür eksik olmuyorsa, yalan konuşuyorsa bu kişiyi her halde şeytan çağırmıştır. O insanın küfrünü artırmak için şeytan çağırmıştır.

RÜYADA UMREYE GİTMEK İÇİN HAZIRLANMAK

Rüyada umreye gitmek için hazırlandığını gören kişi, Allah(c.c)’in huzuruna çıkacağının bilincinde olan aklı başında bir Müslüman’dır ve kendisine yol azığı olarak ilim ve takva götürür. Onu Beytullah’a en güzel sevgili çağırmıştır. Onun evine gidecek olmanın verdiği heyecan günden güne artar. Eğer bu rüyayı gören insanın umreyi yapacak maddi durumu yoksa yakında bu maddiyatı bulacağını, ya da kendisine bir başkasının vesile olacağını ve umreye gideceğini açıklar. Bu şekilde umreye gidecek olan kişiyi Rabbim takvasından ve ahlakından dolayı ödüllendirmiştir. Allah hepimizi o ödüle layık eylesin.

RÜYADA UMREYE GİTTİĞİNİ GÖRMEK

Bir Müslüman olan kişi rüyasında umreye gitmiş olduğunu, o kutsal beldeye varmış olduğunu görürse, kendinin Allah’ın evinde ibadetle meşgul olduğunu görür ise, bu insan Allah’ın evine gidemese de görmüş gibi olur. Bu Müslüman Allah’ın aşkı ile yanan bir kuldur. Rabbinin razı olduğu bir kuldur. Rüyada umreye gittiğini gören bu insan, İslam ahlakı ile yaşayan, her türlü ibadetini yerine getiren, sünnetlere dikkat eden ve yerine getiren eli öpülmesi gereken bir Müslüman kardeşlerden biridir.

Benzer Konular: