Rüyada Kabe’ye El Sürmek

Rüyada Kâbe’ye elini sürmek; Höşgörülü yaşlı adama, rızkın kazançlı olacağına, zorluk çekmeden kazanılan mala, tez zamanda duyulacak iyi havadis öğrenmeye, arkadaşlarıyla muhabbete, şana ulaşmaya, kazançlı günlere, getirili yatırımlar yapacağına, maddi külfeti bulunan tanımadığı birinden uzak durulacağına, içten davranan yaşlı insana, finansal yükü bulunan insandan kendini kurtarmaya delalet eder. Olumsuz anlamda, hilekâr yabancıya, fena huylu kimse tarafından zarar görmeye, hilekâr bir kimseye, kötü huylu bir düşman eliyle zarar görmeye delalet eder. Rüyada Kâbe’ye elini sürmek için kimi zaman da rüya ilmiyle ilgilenenler şöyle dediler; Bu rüya zorlukların sonrasında elde ettiği huzura, mağlubiyetten sonra düşlediği nimete, zahmetle birlikte kazandığı beceriye, bir kişiden yardım isteyerek umduğu daha sağlıklı bir hayata ve zahmet çekerek umduğu galibiyete delalet eder.

Rüyada Kâbe görmek; şerlerden sakınmaya, hayırlı amellere, evlenmeye, emniyet ve güvene, hacca gitmeye, kuran ve sünnete; kendisine uyularak hidayet bulunan Salih ebeveyne, gerçek âlim, evliya ve müride yahut cennete delalettir. Kâbe de namaz kılmak yönetimden iyilik görmeye, düşmanın şerrinden emin olmaya, Kâbe’ye bakmak esenlik ve huzura, onun bir duvarının yıkıldığını görmek dini bir önderin vefatına, Kâbe’yi adabına uygun olarak tavaf ettiğini görmek farz ibadetlerini hakkıyla yerine getirmektir. Sözünün gereğini yerine getirmeye, kabede yanlış ve uygunsuz bir iş yaptığını görmek sünnetlere aykırı hareket etmeye, Kâbe’nin kendi evine yahut başka yere geldiğini görmek o ev ve yer için sürekli itibar, şeref ve devlete, onun harap olduğunu görmek namazı terk etmeye delildir. Yahut adabına uymaksızın namaz kılmaya, Kâbe’ye doğru yöneldiğini görmek din ve dünyasını ıslah ile hayra ve esenliğe ulaşmaya, Kâbe bazen mevsimlere, kentin geniş sokak ve caddelerine, birliktelikleri hayır olan topluluklara delalet eder. Kişi bütün sıkıntılardan kurtulur. Onun için huzurlu, yeni bir zaman bağlayacaktır. Çok iyi bir rüyadır.

Rüyada Kâbe’yi görmek, devlet başkanı, devlet büyükleri, hâkim, evlenmek, Kâbe’yi ziyaret etmekle yorumlanır. Kâbe içinde namaz kıldığını görmek, devlet büyüklerinden birine yakın olur. Düşmanından kurtulur. Kâbe’ye girdiğini görmek, bir devlet büyüğünün makamına girmekle yorumlanır. Kâbe’den bir haber aldığını görmek, hükümetten işine dair bir haber alacağına, Kâbe’nin duvarlarından birinin yıkıldığını görmek, devlet büyüklerinden birinin ölümüne delalet eder.

Benzer Konular: