Hac ve Umre Kura Sonuçları

Hac ve Umre Kura Sonuçları

HAC VE UMRE KURA SONUÇLARI

2019 HAC KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI

Hac kura çekilişinden sonra, milyonlarca insan Diyanet 2019 hac kura sonuçlarını sorgulama sayfasında hac işlemlerini her an kontrol edilebiliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, resmi sitesinde hacı adaylarına işlemlerin nasıl yapılacağını açıklıyor. T.C kimlik numarası ile hac kayıt sorgulama işlemleri yapılmaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi sitesinde 2019 hac kura sonuçları, sorgulama sayfasında işlemler devam ediyor. Kura çekilişi ile yapılan işlem hakkında kurumdan açıklama yapıldı. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, kura metodunun en iyi şekilde çalıştığını açıkladı. Erbaş, kura sonucunda kazananların sevinci ile kazanamayanların hüznünün Allah katında değerli olduğunu açıkladı. Erbaş sözlerine şöyle devam etti. Bu kutsal yolculuğa katılma imkânına kavuşunca kalbi coşan kardeşimizin sevinci ve heyecanı Allah katında ne kadar değerli ise, bu imkâna kavuşamadığı için üzülen kardeşimizin hüznü de o kadar değerli ve kıymetlidir.

Hac ibadetini yerine getirmek için kutsal topraklara gitmek için başvuruda bulunan hacı adayları ve yakınlarının heyecanla beklediği 2019 hac kurası sonuçları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın da katıldığı kura çekiminin sonrasında, 2019 yılında hacca gidecek hacı adayları tespit edilmiş oldu.

T.C numarası ile hac sorgulama işlemleri: Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, Diyanet’in sayfasında Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ile ana adı bölümüne annesinin adını yazıyor. Ana adının hemen yanında bulunan görünen numarayı yazıyor ve sisteme giriyor.

Bu şekilde hac kura sonucunu öğrenebiliyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans salonunda elektronik ortamda gerçekleştirilen kura çekimine, toplam 2 milyon 213 bin 835 kişi hacı adayı katıldı. 2019 Hac kura sonuçlarına göre 80 bin kişi hacca gitmeye hak kazandı. Kurada adı çıkan ve kesin kayıtlarını yaptıran hacı adayları için hacca gidişler 04 Temmuz 2019’da başlayacak ve 05 Ağustos 2019’da son kafilenin de kutsal topraklara ulaşması ile sona erecek. Yurda dönüş tarihleri ise 16 Ağustos 2019 tarihinde başlayıp 13 Eylül 2019 tarihinde sona erecek.

2019 Hac kura sonuçlarına göre hacca gitmek için kesin kayıt hakkı elde eden hacı adayları işlemlerini 02-11 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştirecekler.

Benzer Konular: