HAC UMRE HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

HAC UMRE HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

HAC UMRE HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

2019 YILI HAC VE UMRE PROTOKÖLÜ

2019 yılı Hac protokolü Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten tarafından Mekke’de imzalandı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, beraberindeki heyet ile 2019 yılı Hac organizasyonu ile ilgili temaslarda bulunmak için gittiği Mekke’de Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten ile bir araya geldi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Tahir Benten ile yaptığı görüşmede, 2019 yılı hac organizasyonunun rahat ve huzurlu bir şekilde gerçekleşmesi için ulaşım, sağlık, konaklama ve hacı adaylarının pasaportları ile ilgili uygulamaların iyileştirilmesi gibi pek çok konuda sunulacak hizmetler ele alındı. Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş, görüşmede 2018 hac organizasyonunun başarılı bir şekilde yerine getirilmesinden dolayı Tahir Benten’e teşekkür etti. Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Tahir Benten ise, Diyanet İşleri Başkanlığının hizmet kalitesini her yıl artırdığını, başarılı bir organizasyon yaptığını ve bu yönüyle de diğer İslam ülkelerine örnek olacak hizmetler sunduğunu ifade ederek Başkan Erbaş’a teşekkür etti.

Değerlendirme ve görüşmelerin sona ermesinden 2019 yılı Hac protokolü Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ve Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten tarafından imzalandı. Görüşmede Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Traşcı, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Enver Günenç, Hac Hizmetleri Daire Başkanı Remzi Bircan ve Cidde Din Hizmetleri Ataşe Vekili Süleyman Sarı yer aldı.

2019 YILI HAC MÜRACAATI

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 hac organizasyonu takvimini açıkladı. 2019 yılı için hac başvuruları 08 Aralık 2018’de başlayacak olup, 14 Aralık’a kadar devam edecektir. Hacca gitmek için ilk defa müracaat edenler, Diyanet ile anlaşmalı olan bankalara online ya da doğrudan 20 Türk Lirası ön kayıt ücretini yatırdıktan sonra, müracaatlarını Başkanlığın www.hac.gov.tr. internet adresinden elektronik ortamda ya da İl, İlçe Müftülüklerine form dilekçe ile müracaat ederek kayıt yaptıracaklar.

Hacı adayları başvurularda belirledikleri bütçeye göre “oda tercihli” ya da otel” konaklama türlerinden birini tercih edecekler. Hacı adaylarının başvuru esnasında belirledikleri hac konaklama türlerinde daha sonra değişiklik olmayacak.

Benzer Konular: