Hac Kura Sorgulama Ekranı

Hac kura sonuçları 2016 sorgulama ekranı bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığınca açıklandı.2016 Diyanet Hac kura sonuçları sorgu ekranı hac.diyanet.gov.tr’ de. Diyanet İşleri Başkanlığının hac kuraları asil listesi ve yedek listesi de hac.diyanet.gov.tr’ den öğreniliyor.

Hac kura sonuçları sorgulama ekranı diyanet.gov.tr. Sitesinde sorgulamaya açıldı. 2016 hac kura sonuçlarını adaylar, TC numarası ile sorgulama yaparak öğrenebiliyor.

Hac kura sonuçları sorgulama sayfası Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sitesinde yer alıyor.

Adaylar http://hac.diyanet.gov.tr adresine girerek sorgulama yapabiliyor ve sonuçları öğrenebiliyorlar.

Diyanet İşleri Başkanlığının sitesine girdiğinizde karşınıza bir ekran geliyor. TC kimlik numaranızı yazdıktan sonra ekranda gördüğünüz güvenlik kodunu yazın. Eğer kodu okuyamıyorsanız yanındaki resim değiştire tıklayın. Ardından da sorgulama butonuna basarak 2016 yılı hac kura sonuçlarını öğrenin.

Hac kura sonuçları 2016 tam listesi ile birlikte yedek listesine sorgulama ekranı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Hacı adayları 2016 hac kura sonuçları sorgulama ekranına, hac kura sonuçları 2016 tam listesine Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hac.diyanet.gov.tr adresine girerek ulaşabiliyorlar.

Hacı adayları veya yakınları bilgisayarlarının arama çubuğuna hac.diyanet.gov.tr adresini yazarak Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Hac ve Umre hizmetleri Genel Müdürlüğünün sayfasına gidiyor. Karşılarına çıkan hac sonuçları sorgulama ekranına TC Kimlik Numarasını yazan hacı adayları 2016 hac kura sonuçları listesi ve hac kura sonuçları yedek listesine ulaşabilecekler.

Bu yıl, 581 bin 768 vatandaş ilk kez hac müracaatında bulunurken geçen yıl hac kurasına katılmasına rağmen hacca gidemeyen 1 milyon 178 bin 983 kişinin kayıtları yenilendi. Toplam 1 milyon 760 bin 751 kişinin katılacağı bu yılki hac kurası, Diyanet İşleri Başkanlığında, bilgisayar ortamında, basın ve kamuoyuna açık yapıldı.

Kura, hacı adaylarının kayıt yaptırdığı iller bazında, “normal, müstakil odalı ve otel” konaklama türlerinde çekildi. Asıl ve yedek tasnifinin yapılmadığı kurada, Diyanet ve acente ayrımına da gidilmedi.

Konaklama türlerine göre değişen hac fiyatları, normal konaklama için 3 bin 750 dolar, müstakil konaklama için 5 bin 250 dolar, otel için ise 6 bin 800 dolar olarak belirlendi. Hacı adayları, hac ücretlerini peşin yatırabilecekleri gibi 3 taksit halinde de ödeyebilecekler. Hacı adaylarından, hac için belirlenen ücretler dışında ilave bir ücret talep edilmeyecek.

Benzer Konular: