hac fiyatları

HAC FİYATLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen 2019 yılında ilk defa hacca gidecek olan kişilerin ön başvuru işlemleri 14 Aralık’ta sona erdi. Hac kuraları 28 Aralık 2018 Cuma günü çekilecek.

İlk defa hacca gidecek olan hacı adayları, ilgili bankalara 20 Türk lirası ön başvuru ücreti yatırdılar. Hacı adayları 2019 yılı hac ön kayıt başvurusu için müftülüklere online başvuru yaptılar. Hac kuraları 28 Aralık’ta çekilecek.

KAYIT TARİHLERİ

İlk defa 2019 yılında hacca gidecekler, müracaatlarını 8-14 Aralık tarihinde anlaşmalı bankalara 20 TL yatırarak www.hac.gov.tr. Adresinden elektronik ortamda ya da il ve ilçe müftülüklerine giderek dilekçe ile başvurularını yaptılar.

Hac kuraları 28 Aralık 2018 Cuma günü çekilişi yapılarak ve aynı gün internetten yayınlanmıştır.

2019 yılı için hac ücretleri, Suudi Arabistan Riyali olarak tahsil edilecektir.

2019 HAC FİYATLARI NE KADAR

Hac fiyatları 2019’da ne kadar olacak sorusu hacca gidecek olan kişilerin gündeminde. 2019 yılında ilk defa hacca gidecek adaylar otel türü konaklama ya da oda türü konaklama tercihlerinden birini seçecek.

Hac fiyatları her yıl, Hac ve Umre Kurulu tarafından belirleniyor. Hac fiyatları konaklama, ulaşım, Arafat’ta klimalı çadır gibi hizmetlerin Suudi Arabistan Devletine verilen ücretler, yemek, sağlık, rehberlik, personel giderleri, kurban, hacı adaylarına verilen malzemeler ve diğer harcamalar dikkate alınarak belirlenir.

2019 yılında Hac fiyatları 2 kişilik oda için, kişi başı 15.000 Suudi Arabistan Riyali ile 21.000 Suudi Arabistan Riyali arasında olacağı tahmin edilmektedir.

HAC KAYDI YAPILMAZSA

Her hangi bir sebep ile Hac kaydı belirlenen süre içerisinde yaptırılmaz ise, kesin kayıt yaptırmayanların yerine hac konaklama türüne göre kura sonucu dikkate alınarak 17- 25 Ocak 2019 tarihleri arasında dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar yapılacaktır.

KONAKLAMA TÜRLERİ

Vatandaşlarımızın Hac fiyatlarını belirlerken, Hac Konaklama Türlerini kendilerine uygun olanı seçmesi gerekir. Oda Tercihli Konaklama Türünün fiyatı, odada kalınan kişi sayısına göre yaklaşık olarak 15.000 Suudi Arabistan Riyali ile 21.000 Suudi Arabistan Riyali arasındadır.

Otel Konaklama Türü’nde Hac fiyatları, Otellerin Kâbe’ye yakınlığı ve verilen hizmetler sebebi ile Oda Tercihli Konaklama Türü’nden daha pahalıdır. Fiyat aralığı serbest bırakılmıştır.

Benzer Konular: