DİYANET UMRE UÇUŞ BİLGİLERİ 2018

DİYANET UMRE UÇUŞ BİLGİLERİ 2018

DİYANET UMRE UÇUŞ BİLGİLERİ 2018

Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 umre programlarını açıklamıştır. Buna göre;

UMRE ÇIKIŞLARI

1- Çıkışlar, 29 Ekim 2018 tarihinden itibaren başlayacaktır.

2-Umre seyahati havayolu ile yapılacaktır.

3-Umre konaklama türlerine katılacak yolcuların uçuş işlemleri, yolcu sayısının yoğunluğu dikkate alınarak;Adana, Adıyaman, Amasya-Merzifon, Ankara-Esenboğa, Antalya, Antalya-Gazipaşa, Balıkesir-Koca Seyit, Batman, Bursa-Yenişehir, Bingöl, Denizli-Çardak, Çanakkale, Çorlu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Erzincan, Gaziantep, Hatay, Isparta-Süleyman Demirel, İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen, İzmir-Adnan Menderes, Kayseri-Erkilet, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kocaeli-Cengiz Topel, Konya, Kütahya-Zafer, Malatya-Erhaç, Mardin, Muğla-Dalaman, Muş, Nevşehir, Ordu-Giresun, Samsun, Sinop, Sivas, Trabzon, Şanlıurfa, Uşak, Van-Ferit Melen ve Zonguldak havalimanlarından yapılacaktır.

4-Uçuşlar, kafile oluşması halinde umre yolcusunun tercih ettiği veya kendisine en yakın havalimanından, bunun mümkün olmaması halinde ulaşımları Genel Müdürlüğümüzce uygun görülen havalimanlarından yapılacaktır.

5-Umre yolcularının kesin gidiş ve dönüş tarihleri, uçak rezervasyonları yapıldıktan sonra bildirilecektir.

UMRE PROGRAM VE TURLARI

1-Umre turları, mücbir sebep olmadıkça daha önce ilan edilen programlar çerçevesinde uygulanacaktır.

2-Müftülükler, umre turlarını yakından takip ederek, umre programını vatandaşlarımıza zamanında duyuracak ve konunun sürekli gündemde kalmasını sağlayacaktır.

3-Konu, aylık personel toplantılarında gündeme getirilip izah edilecek, umreye gitme arzusunda olan vatandaşlarımızın zamanında bilgilendirilmesi sağlanacaktır.

4-Başkanlığımız umre organizasyonu ile ilgili bilgi verilirken ulaşım, iaşe gibi temel hizmetlerimizde mevcut durumun dışında asla abartılı vaatlerde bulunulmayacaktır.

5-2018-2019 yılı Umre broşürü, Kudüs ve Üniversite Öğrenci turları hakkında detaylı bilgi www.diyanet.gov.tr adresinde yer almaktadır.

ÜCRETİN ÖDENMESİ İLE İLGİLİ İŞLEMLER

1-Umre ücretleri; Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Halk bank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankasından her hangi birinde, kurumsal umre hesabına peşin olarak yatırılacaktır.

2-Umre ücretleri Suudi Arabistan Riyali (SAR) olarak tahsil edilecektir.

3-Umre yolcularının, kayıtlı olduğu ilden havalimanına ve havalimanından Suudi Arabistan’a gidiş-dönüş otobüs ve uçak bilet ücreti, Mekke ve Medine’deki iskân ve iaşe ücreti, Başkanlıkça belirlenen Mekke-Medine ziyaret yerlerinin gezilmesi için kiralanan otobüs bilet ücreti, Cidde-Mekke-Medine karayolu ücreti umre hesabından karşılanacaktır.

4-08.03.2007 tarihli ve 5597 sayılı kanunun değişik 1’nci maddesi gereğince Yurtdışı Çıkış Harcı umre yolcuları tarafından ödenecektir.

Benzer Konular: