DİYANET UMRE HABERLERİ

DİYANET UMRE HABERLERİ

DİYANET UMRE HABERLERİ

2018-2019 UMRE DİN GÖREVLİLERİ EĞİTİM SEMİNERİ BAŞLADI

2018 yılı umre organizasyonunda görevlendirilecek din görevlilerine yönelik eğitim semineri 26 Kasım 2018 tarihinde 916 personelin katılımıyla Kızılcahamam’da başladı. 4 gün boyunca yoğun bir şekilde devam edecek eğitim seminerinde, umre ibadetini yerine getirmek üzere Suudi Arabistan’a gidecek umrecilerimizin ibadetlerini sağlık, güven ve huzur içerisinde yerine getirebilmesi için din görevlilerimize, görev ve sorumluluklarının yanında organizasyonun işleyişi hakkında bilgi verilecek.

2018-2019 UMRE BAYAN İRŞAT GÖREVLİLERİNE EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI

2018-2019 yılı umre organizasyonunda görevlendirilecek bayan irşat görevlilerine yönelik eğitim semineri 30 Kasım 2018 tarihinde 313 personelin katılımıyla Kızılcahamam’da yapıldı. 4 gün boyunca yoğun bir şekilde devam eden eğitim seminerinde, umre ibadetini yerine getirmek üzere Suudi Arabistan’a gidecek umrecilerimizin ibadetlerinin sağlık, güven ve huzur içerisinde yerine getirebilmeleri için bayan irşat görevlilerimize, görev ve sorumluluklarının yanında organizasyonun işleyişi hakkında bilgi verildi.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ MEKKE’DE UMRECİLERLE BULUŞTU

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih Bin Tahir Benten’in davetlisi olarak gittiği Mekke’de, umre vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunan Türk vatandaşlarla buluştu.

Başkan Erbaş, buluşmada yaptığı konuşmada umre ziyaretinin şuurlu, bilinçli, iyi Müslüman olmaya vesile olması gerektiğini belirterek.”Rabbim ziyaretinizi kabul buyursun. Sizlerin burada olması ömrünüzün bundan sonraki kısmını daha bilinçli, daha şuurlu geçirmenizi sağlayacaktır inşallah, ziyaretten amaç budur.” dedi.

İbadetlerin amacının Allah’a şükreden bir kul olmak olduğunu ifade eden Başkan Erbaş” Müslüman olmamız, başlı başına şükür edilmesi gereken bir nimettir. Bunun şükrünü Müslüman’ca yaşayarak edeceğiz. Umrenin amacı, Kur’an-ı Kerim’in ilkelerine göre hareket etmek, Kur’an-ı Kerim’in indiği yerlerde onu daha iyi anlamaya çalışmaktır.” ifadelerini kullandı.

Başkan Erbaş, anne ve babalardan gençleri, çocukları ihmal etmemeleri, onları kötülüklerden korumak ve güzel ahlak sahibi olmalarını için gayret göstermeleri isteyerek,” bizim için geleceğe bırakacağımız en büyük miras inançlı bir evlattır. İnançlı bir gençtir.” diye konuştu.

Ziyaretçilerden bulundukları topraklarda, cahiliye döneminde olanları ve sonrasında,

Kutsal topraklarda Peygamberimizin insanlara nasıl davrandığını hatırlatarak Peygamberin cehaleti ortadan kaldırmak için verdiği mücadeleyi anlattı.

Benzer Konular: