DİYANET PERSONELİNE UMRE İNDİRİMİ 2019

DİYANET PERSONELİNE UMRE İNDİRİMİ 2019

DİYANET PERSONELİNE UMRE İNDİRİMİ 2019

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklama da; “Diyanet İşleri personelinden çalışanlar ve emekliler ile TDV çalışanlarına yönelik indirimli umre programı düzenlenmiştir. Söz konusu programdan mezkûr personelin kendisi, eşi, çocukları, annesi ve babası yararlanabilecektir. Bahsedilen umre turlarına katılmak isteyenler ekte yer alan program dâhilinde ilgili bankalara süresi içerisinde ücretlerini yatırarak il ve ilçe müftülüklerimiz aracılığı ile kayıtlarını yaptırabileceklerdir.” denildi.

MÜRACAAT VE KAYIT İŞLEMLERİ

1-Umreye gitmek isteyenler ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Muhasebe Müdürlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilât hesabına ücretini peşin veya taksitli olarak yatıracaklardır.

2-İl ve ilçe müftülüğüne müracaat ederek veya elektronik ortamda hac.diyanet.gov.tr. Adresinden kayıtlarını yapabileceklerdir.

3-2017 yılı umre kayıt form dilekçeyi 2 nüsha halinde doldurarak ilgili müftülüğe teslim edeceklerdir. Müftülüğe geçerlilik süresi en az bir yıl olan pasaport teslim edilecektir.

5-Eşleri ile birlikte gidecek olan 45 yaşından küçük kadınlardan evlenme cüzdanı fotokopisi,

6-45 yaşından küçük kadınlardan ve 18 yaşından küçük erkeklerden (kendilerine Suudi Arabistan Konsolosluğundan vize alabilmek için);

a) Birinci dereceden erkek akrabasıyla gidecek olanlardan; vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı veya eşlerinden alacağı vekâletname,

b)Birinci dereceden olmayan akrabaları ile gideceklerden; müftülüklerden temin edecekleri örneğe uygun olarak, noterden alınacak muvafakat name ve taahhütname istenecektir.

7-Ücret Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Halk Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankalarının şubelerinden yatırabilecektir.

8-İsteyenler Albaraka Türk Katılım Bankasından, Vakıfbank ve Halk Bankası’nın uygulayacağı 4 ve 6 taksit imkânlarından yararlanacaklar. Bu işlemlerden dolayı umre yolcularından her hangi bir ücret farkı alınmayacaktır.

9-Umre yolcusu banka dekontu ile birlikte il sağlık merkezlerinden birine giderek, menenjit ACW135Y aşısını yaptıracak ve aşı kartını umre süresi boyunca yanında bulunduracaktır.

10-İndirimli fiyatlardan yararlanabilmek için personel ve yakınlarının T.C.Kimlik numaraları müftülüklerden sisteme girilecek ve daha sonra bankaya ücret yatırılacaktır.

VERİLECEK HİZMETLER

  • Mekke Medine Otel ücreti
  • Sabah kahvaltısı, akşam yemeği ve öğle için kumanya,
  • Cidde-Mekke-Medine arası ulaşım,
  • Uçak bilet ücreti
  • Vize ücreti,
  • Mekke servis ücreti,

Benzer Konular: