DİYANET DUYURULAR UMRE

DİYANET DUYURULAR UMRE

DİYANET DUYURULAR UMRE

*  Hac ve Umre’de Anlaşmalı Bankalar açıklandı. Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile anlaşma yapan bankalar ve tahsilât noktaları; Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Halk Bankası, Albaraka, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, PTT.

* Umre Görevli Mülakat Sonuçları belli oldu. 2018-2019 yılı Umre organizasyonunda görev almak isteyen Din Görevlileri ve Bayan İrşad Görevlilerinin Mülakat sonuçları belli olmuştur.

* Umre Kaydı Yapmaya Yetkili Acenteler belli oldu.

* Umre Kudüs Bağlantılı Umre ve Üniversite Öğrencileri Umre kayıtları başladı. 2018-2019 yılında Başkanlığımız Organizasyonu ile Umre’ye gitmeyi tercih eden vatandaşlarımız aşağıdaki tur programlarından kendine uygun olanı belirledikten sonra o tura ait banka turkodu ile Başkanlığımız ile anlaşmalı bankalardan birisine umre ücretini yatırdıktan sonra, kendisine en yakın Müftülüklere müracaat ederek umre kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

* 2019 yılı Ramazan Umre Programı açıklandı.

Ramazan Umresi Kayıt İşlemleri: Başkanlığımız 2019 Ramazan Umre organizasyonuna katılmak isteyenler, ilan edilen konaklama türlerinden birini tercih ederek, bu türe ait Banka kodu ile anlaşmalı bankalardan birinde, ücreti kurumsal umre hesabına peşin olarak yatırabileceklerdir.

Ücretlerini yatırdıktan sonra herhangi bir müftülüğe müracaat ederek veya www.hac.gov.tr. Adresinden kayıtlarını yapabileceklerdir.

Kayıt yapıldıktan sonra müftülükten alacağı Umre Kayıt Formunu iki nüsha halinde doldurarak bir nüshasını aşağıdaki belgelerle birlikte müftülüğe teslim edecektir.

1.Geçerlilik süresi en az bir yıl olan pasaport.

2.Eşiyle birlikte gidecek olan 45 yaşından küçük kadınlardan, evlenme cüzdanı fotokopisi.

3.45 yaşından küçük kadınlardan ve 18 yaşından küçük erkeklerden;

a) Birinci derece erkek akrabasıyla gidecek olanlardan, vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı ve evli ise eşinden alacağı muvafakat name.

b) Birinci derece olmayan akrabaları ile gideceklerden, müftülüklerden temin edecekleri örneğe uygun olarak, noterden alınacak muvafakat name ve taahhütname.

Not: Umre yolcusu banka dekontu ile birlikte, il sağlık müdürlüklerince belirlenen sağlık merkezlerinden birine giderek, Menenjit ACW135Y aşısını yaptıracak ve alacağı aşı kartını umre süresi boyunca yanında bulunduracaktır.

Kutsal topraklara gitmeye niyet eden vatandaşlarımız, Genel Müdürlüğümüzün web sayfasından, il/ilçe müdürlüklerimizden veya din görevlilerimizden gerekli bilgileri alabileceklerdir.

Benzer Konular: