2017 UMRE FİYATLARI

2017 UMRE FİYATLARI

2017 UMRE FİYATLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı 2017 yılı Umre Fiyatları için açıklamada bulundu. Son dönemde Dolar üzerinden ücretlendirme yapılmaması kararı, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da olumlu görüldü. Geçtiğimiz yıllarda Dolar üzerinden yapılan fiyatlandırma, 2017 yılı için umre fiyatları TL bazında tahsil edilecek.

Umre fiyatları için beklemede olan vatandaşlara Diyanet İşleri Başkanlığından bir açıklama geldi. 2017 yılında umre fiyatları, TL olarak açıklandı. 05 Aralık 2016 tarihi itibariyle bu kararın hayata geçirileceğini duyurdu.

KONAKLAMA VE YEMEK ÜCRETİ RİYAL ÜZERİNDEN ÖDENECEK

Her yıl 70 bin kişinin hac ibadeti, 500 bin kişinin de umre ziyareti yaptığı organizasyonların yüzde 97’sinde döviz ile ödeme yapılıyor. Bu harcamalar “ulaşım, konaklama ve yemek” olarak ele alınıyor. Edinilen bilgiye göre Diyanet yetkilileri, Türk Hava Yolları ile görüşme yaparak ulaşımında TL üzerinden olmasını istediler. Ancak bu konu henüz netleşmedi.

Konaklama ve yemek ücretleri ise Suudi Arabistan Riyali üzerinden ödenecek. Ancak doların gün geçtikçe yükselmesi ödeme açıklarını da beraberinde getirecek. Bu konuda ortaya çıkabilecek açığın Diyanet İşleri Başkanlığınca kapatılması planlanıyor. Hac fiyatları geçen yıl 3 bin 750 dolar, müstakil konaklama için 5 bin 250 dolar, otel için ise en düşük 6 bin 800 dolar idi. Umre fiyatları da yaklaşık olarak 2 bin dolar olarak belirlenmişti. Kâbe’ye yakınlık, müstakil lüks A sınıfı odaların fiyatları ise daha yüksek olarak belirlenmişti. Hacı adaylarına ücretleri üç taksit olarak imkânı da sağlanmıştı. Diyanet, 2017 umre fiyatlarının Türk Lirası olarak ödenmesi için çalışmalar yapıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı umre fiyatları için bir açıklama da bulundu. Son dönemde ekonomik gelişmeler nedeni ile dövizdeki hareketler her alanda olduğu gibi, yurt dışına gidecek olan vatandaşlarımızı da olumsuz olarak etkiledi. Cumhurbaşkanının çağrısı ile alınan dolar üzerinden yapılmaması kararı, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da olumlu karşılandı.

Geçtiğimiz yıllarda dolar üzerinden yapılandırılan umre fiyatları, 2017 yılında Türk Lirası olarak tahsil edilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı, umre fiyatları için bekleyen vatandaşlar için, Diyanet 2017 umre fiyat tablosunu ilan etti ve Türk Lirası olarak tahsil edileceğini duyurdu.

Benzer Konular: