UMREYE GİTMEK NE KADAR TUTAR

UMREYE GİTMEK NE KADAR TUTAR?

UMREYE GİTMEK NE KADAR TUTAR

Umreye gitmek ne kadar tutar?  Konusu, insanların ekonomik durumları farklı olsa da herkesin merak ettiği konudur. Günümüzde hemen her dönem düzenlenen umre organizasyonları, öğretmen ve öğrencilere de uygun zamanlarda indirimli tarifeler ile umre programları sunmaktadır. Yaz tatili ve yarıyıl tatili için, uygun bir zaman da umre’ye gitmek öğretmen ve öğrenciler için mümkün olmaktadır.

UMREYE GİTMENİN MALİYETİ

Umreye gitmenin ne kadar tutacağı, gidecek kişilerin sayısına ve kalacakları oda sayısına göre fiyatlarda değişiklik olur. En uygun umre organizasyonları 2018 yılı için kişi başı umre fiyatı en az 3300 Türk Lirası ve en yüksek fiyat ise 7200 Türk Lirası dolayındadır. Küçük çocuk ve bebeklerin yaş grubuna göre farklı fiyatlar uygulanmaktadır. Umre ziyareti için yılın belli zamanlarında 7-11-14 ve 30 günlük umre turları düzenlenmektedir. Umre başvurusunu yaptıktan sonra gerekli olan evraklar alınır, turun hangi tarihte ve nasıl olacağı, ziyaret edilecek yerler, konaklama ve yemek konusu ile ilgili her türlü bilgi verilmektedir. Umre başvurusu yapan kişinin sağlık konusunda bu uzun yolculuğa hazırlıklı olması ve kullanmak zorunda olduğu ilaçları var ise yanına almalı ve her türlü tedbiri elden bırakmamalıdır.

UMRE ZAMANI

Umre’ye gitmek Ramazan ayında daha faziletlidir. Yılın her zamanında umreye gitmek mümkündür. Her insanın mesleği ve maddi durumu farklı olmaktadır. Kendisi için ne zaman uygunsa onu seçmelidir. Sağlık konusu da önemlidir. Sağlık sorunları olanlar kendilerine uygun olan mevsimi seçmelidir. Öğretmen ve öğrenciler için cazip fiyatlar ve taksit imkânları sunulmaktadır. Özel firmalar da indirimli umre programları düzenlerler. Kişi başı 1300 dolar gibi rakamlar verilmektedir. Umre programlarında konaklama fiyatları da çok etkili olmaktadır. Otellerin konfor durumu fiyatları etkileyen en önemli durumlardır.

UMREDE HİZMETİN KALİTESİ

Umreye gitmenin ne kadar olacağı verilmekte olan hizmetlerin kalitesi ve standartlarına göre belirlenir. Uçuş hizmetinden, transferlere, konaklama koşullarından, gezi ve ikramların kalitesine kadar birçok faktör, umre fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Umreye gitmek ne kadar tutar diye baktığımız da, umre programlarının süresi, dönemleri ve otellerde sunulan yemek hizmetleri de umre fiyatlarını belirleyen önemli faktörlerdir.

Benzer Konular: