Umre Vizesi Fiyatı

Umre vize ücreti 360 TL’dir. Bu ücret dışında başka ücret alınmaz.

Hac ve umre’ye gitmek için Suudi Arabistan’a gitmek gerekiyor. Ve bu ülke de bizim ülke vatandaşlarından vize istemektedir. Ve tabi ki vize almanın da belli kuralları var.

Vize işlemlerinde eski pasaportlar kabul edilmiyor. En az 6 ay geçerliliği olan ve boş sayfaları olan pasaportlar kullanmak gerekiyor. Bu şartlara uygun olmayan pasaportlara vize işlemleri yapılmamaktadır.

Suudi Arabistan vize işlemleri, pazartesi ve Perşembe günleri 09.00 ile 15.00 arası gerçekleştirilirken, Cuma günleri vize başvuruları kabul edilmemektedir.

Suudi Arabistan vize işlemlerinde 35 yaş altındaki bekâr bayanlara vize işlemleri yapılmamaktadır.

Suudi Arabistan vize işlemlerinde çok aşırı talep olması dolayısıyla en az 30 gün önceden başvuru yapmakta fayda vardır.

Suudi Arabistan konsolosluğu tarafından hazırlanan başvuru formlarının eksiksiz ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulması gerekir. Formu hem Türkçe, hem de İngilizce olarak doldurmak gerekiyor.

Başvuru formu olmadan, evraklar işleme alınmamaktadır.

Başvuru formu resmi ve uluslar arası bir belge olduğundan, her türlü yanlış bilginin aleyhte cezai işlemi olacağının, bilinciyle gerekli itinayı göstermekte fayda vardır.

Başvuru formunun fotoğraf bölümüne 4*6 ölçülerinde yeni çekilmiş vesikalık fotoğrafınızı yapıştırmalı ve kullandığınız imzanızı, bütün işlemlerde değişmeden aynı şekilde kullanılmalıdır.

Suudi Arabistan’a gidecek Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahibi vatandaşların pasaport türüne bakılmaksızın, Suudi Arabistan vizesine tabi olduklarını bilmeleri gerekmektedir. Sadece resmi görevli olarak gidenlerden, herhangi bir vize ücreti alınmamaktadır.

Suudi Arabistan vizesi ortalama beş iş günü içerisinde sonlanmaktadır. Bazı durumlarda ek evrak isteme durumu hâsıl olabilmekte ve tabii ki bu da gecikmeye neden olmaktadır. Onun için evrakları itina ile doldurmakta yarar vardır.

Suudi Arabistan konsolosluğu 1 Haziran 2011 tarihinden itibaren vize başvuru işlemleri için çipli uygulaya geçmiştir.

Suudi Arabistan umre vizesi ya da Suudi Arabistan hac vizeleri başvuruları Diyanet İşleri Başkanlığı veya Suudi Arabistan dış temsilcilikleri tarafından belirlenen seyahat acentelerine yapılmaktadır. Şu andaki uygulamalarda kişisel başvuru yapılmamaktadır. Yıllık hac vizeleri, diyanet işleri başkanlığı ile Suudi Arabistan hükümeti arasında yapılan anlaşmalara göre devam etmektedir.

Benzer Konular: