umre-ne-kadar-tutar

UMRE NE KADAR TUTAR

UMRE FİYATLARI

Diyanet İşleri Başkanlığının düzenleyeceği 2018 umre organizasyonlarında en düşük umre fiyatı 3.285 TL, en yüksek umre fiyatı ise 7.120 TL olarak belirlendi. Ramazan ayında umre tur programı ve ücretleri ayrıca açıklanacak. 5 ayrı dönem halinde yapılacak turlar 7-11-14 ve 30 günlük olarak planlanarak, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği imkânı sunulacak. Öğle yemeği ise, kumanya şeklinde verilecek. Yarıyıl tatilinde öğretmen, öğrenci ve veliler için ise 11 günlük özel umre programı düzenlenecek.

ÖĞRENCİLERE ÖZEL UMRE TURLARI

Diyanet İşleri Başkanlığınca, ilahiyat ve İslami ilimler fakültelerinde okuyanlar başta olmak üzere, üniversite öğrencilerine özel umre turları yapılacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından üniversite öğrencilerine bir haftalık özel umre turları gerçekleştirilecek. Öğretim üyelerinin rehberliğindeki umre programı, Mekke’de 4-5 gün, Medine’de 2 gün olmak üzere 7 gün sürecek. Konaklama 2,3 ya da 4 kişilik odalarda olacak. Konaklama türlerine göre 2 kişilik oda için 2.350 TL. 3 kişilik oda için 2.250 TL. 4 kişilik oda için ise 2.150 TL. Ücret ödenecek.

Mekke için otellerden Kâbe’ye ulaşım servisler ile sağlanacak. Medine’de ise oteller Mescid-i Nebevi’ye yürüme mesafesinde bulunacak.

Üniversite öğrencilerinden umreye gitmek isteyenler, İl ya da İlçe Müftülüklerine müracaat ederek veya elektronik ortamda “hac.diyanet.gov.tr” adresinden kayıtlarını yaptırabilecek. Müftülüklere ise geçerlilik süresi en az 1 yıl olan pasaportlar verilecek. Öğrenciler ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Müdürlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre hesabına ücretleri peşin ya da taksitli yatıracak.

DİYANET UMRE FİYATLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı için umre kayıtlarına başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2017 yılında umreye gidecek olanlar için umre organizasyonu kayıtlarının başladığı bildirildi. 2018 yılı umre kayıtları 18 Ekim 2017 tarihinde başladı. Umre için müracaat eden vatandaşların umre fiyatları tablosunda seçecekleri turun kodu ile anlaşmalı bankalardan birine giderek ücreti yatırmaları gerekmektedir. Bu işlemden sonra kayıt işlemleri için internet üzerinden veya il, ilçe Müftülüklerinden giderek işlemlerini tamamlayacaklar.

Umre fiyatları 3.465 Türk Lirası.- 7.120 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Benzer Konular: