TAKSİTLİ UMRE FİYATLARI

TAKSİTLİ UMRE FİYATLARI

TAKSİTLİ UMRE FİYATLARI

DİYANETTEN UMRE İÇİN TAKSİT İMKÂNI

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2017 umre programı kapsamında kutsal topraklara gitmek isteyenlere ilk kez taksit imkânı sunulacağı bildirildi. Umre ziyareti için, taksitli umre fiyatlarından yararlanmak isteyenler 4 ya da 6 taksit imkânlarından faydalanacak. Taksitli umre fiyatlarından yararlanmak isteyenler her hangi bir fark ödemeyecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2017 umre programı kapsamında kutsal topraklara gitmek isteyenlere ilk kez taksit olanağı sağlanacak. Müftülükte düzenlenen toplantıda konuşan Elazığ İl Müftüsü Peyami Güngör, Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonu ile kutsal topraklara gideceklere umre fiyatlarına taksit imkânı sunulacağını söyledi. Güngör, umre kayıtlarının 31 Ekim itibariyle başladığını anımsatarak, 2017 umre sezonunun tüm ülkeye İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni etti.

Diyanetin, bu yıl otel, yürüme mesafeli ve servisli konaklama türleri için 7-11-14-20 ve 24 günlük umre programları düzenlendiğini dile getiren Güngör, fiyatların 950 Dolar ile 1.950 Dolar arasında değiştiğini belirtti. Güngör, “Umreye gidecek olanlar ödemelerini 4 ya da 6 taksit ile yapabilecek ve hiçbir fark alınmayacak. Taksitli umre fiyatları imkânları sadece özel şirketlerde vardı. Bu yıl Diyanet de bu imkânı sağladı.” diye konuştu.

Elazığ İl Müftüsü Peyami Güngör, umreye gitmek isteyenlerin kendileri için en uygun umre programını belirleyip ilgili bankaya ücretini peşin ya da taksitli yatırdıktan sonra, kendisine en yakın müftülüğe giderek, ya da http://hac.diyanet.gov.tr adresinden kayıt işlemini yaptırabileceğini dile getirdi.

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER İÇİN ÖZEL 11 GÜNLÜK UMRE TURLARI

Elazığ İl Müftüsü Peyami Güngör, Diyanet İşleri Başkanlığının geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yarıyıl (sömestr) tatili için, öğretmen ve öğrencilere özel olarak 11 günlük umre programı düzenleneceğini söyledi. Yürüme mesafeli ve servisli konaklama umre programlarında ücretlerin öğrenciler için 950 Dolar ile 1.295 Dolar, öğretmen ve veliler için ise 1.135 Dolar ile 1.295 Dolar arasında değiştiğini anlatan Güngör, öğrenciler ve öğretmenler için hem uygun bir tarih ve hem de ücretin seçildiğini sözlerine ilave etti.

Sömestr tatili umre turlarına katılacak kişilere, bazı anlaşmalı bankalar taksitli umre fiyatları için kolaylık sağlayacak olup, her hangi bir fark almayacaklardır.

Benzer Konular: