En Ucuz Umre Fiyatları

Umre programları çerçevesince birçok insanın aradığı özelliklerden birisi de en ucuz umre fiyatlarına sahip turları bulmaktır. Bu çerçevede araştırıp bulduğumuz bazı fiyatları sizlere aktarıyoruz. Fakat şunu belirtmemiz gerekiyor ki bu fiyatlar tur firmalara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu bakımdan bir çok firma ile karşılaştırma yapmanız tavsiye edilmektedir.

10 Gün 9 Gece

3 kişilik odalar: 1545 dolar

2 kişilik odalar: 1595 dolar

15 Gün 14 Gece

3 kişilik odalar: 1795 dolar

2 kişilik odalar: 1895 dolar

19 Gün 18 Gece

3 kişilik odalar: 1995 dolar

2 kişilik odalar: 2095 dolar

Çocuk Tarifeleri:

0-2 yaş: 250 dolar

2-5 yaş: 895 dolar

6-11 yaş: 995 dolar

Yataklı çocuk: 1095 dolar

Notlar:

  • Yukarıda yazılmış olan fiyatlar iki ya da üç kişilik odalar tek kişinin fiyatları olup ilgili tur firmasına net ödenecek tutarı belirtmektedir.
  • Umre için gidiş-dönüş tarihleri, parkurlar ilgili firmanın planlanması altındadır. Diğer durumlarda belirtilen tarihler 1-2 gün öne çekilebilir veya ertelenebilir.
  • Program tarihinden üç gün önce olmak üzere uçuş saatleri yolcuya bildirilmektedir.
  • Umre uçuşlarının daha rahat gerçekleştirilmesi adına Medine uçuşu için kalkış saatinden en az 3 saat önce, Mekke uçuşu için ise en az 4 saat önce havalimanında bulunması gerekmektedir.
  • Yapılacak uçuşlarda yolcuların eşyalarının kayıp olması, uçakların hava şartları ve diğer koşullarda yaptığı rötarlar gibi durumlarda havayolu sorumlu olmaktadır. Eşyası kayıp olan yolcuların havalimanından ayrılmadan evvel kayıp eşyanın bulunması için havayolu şirketine müracaat ederek tutanak hazırlatması gerekmektedir.
  • Suudi Arabistan’da yer alan Devlet Hastanelerinde umre mevsiminde sağlık hizmetleri umrecilere özel olarak ücretsiz verilmektedir. Umrecilerin sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçları yanlarında bulundurmaları önem arz etmektedir. Özel hastane, poliklinik gibi hizmetler ise ücretli olarak verilmekte birlikte umreciler tarafından ödenmesi gerekmektedir.
  • Otellere giriş ve çıkış saatleri uluslararası otelcilik kuralları kapsamında 16.00 ve 12.00 olarak planlanmıştır.
  • Çocuklar için odalara ilave yatak sayısı uluslararası standartlar gereğince bir ek yatak olarak yapılmaktadır. İki ve daha üzeri çocuğa sahip olan umreciler ilgili turların temsilciği ile önceden görüşmeleri gerekmektedir.
  • Umre firmaları kendilerinden kaynaklanmayan sebeplerden ötürü aynı otelin mümkün olmadığı bazı durumlarda emsal benzeri otellerde konaklama yaptırabilmektedirler.
  • Yukarıda belirtilen umre fiyatları araştırmalar sonucu en ucuz umre fiyatları olduğunu garanti etmemektedir.

Benzer Konular: